Seo Paketleri Neden Alınmalıdır?

‘SEO’ yani açılımı ile Search Engine Optimization; arama motoru optimizasyonu olarak Türkçe’ye çevrilmektedir. Her gün milyonlarca insan, ki bu sayı gittikçe her geçen gün daha da artmaktadır; internette ürün ve hizmet aramaktadır. Uzunca bir zaman süren araştırmalara göre, ilk iki araştırma sayfasından sonrasına pek bakılmadığı gözlemlenmiştir. Ürün ve hizmet arayışında ilk seçenekler öncelik konumundadır. SEO ise; bir web sitesinin üst sıralara tırmanmasına yardım eden bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Seo paketleri bu işlevi görmektedir. Peki, gelin bu paketlerin içeriğine ve ‘SEO paketi nedir’ sorusunun cevaplarına daha yakından bakalım.

Seo Paketi Nedir?

SEO paketi; dijital ortamda geliştirme isteyen ve arama motorlarında olabildiğince üst sıralarda görünmek isteyen web sitelerinin içeriğini düzenlemek amacı ile oluşturulmuş paketlerdir.

Genel anlamda bir SEO paketinin içeriği aşağıda sıralanmıştır:

  • Web sitesinin analizi,
  • İçerik,
  • Gelen ve giden bağlantılar,
  • Sitenin tasarımı,
  • Sosyal medya optimizasyonu,
  • Sitenin genel anlamda düzenlenmesi,
  • Rakip siteler ile rekabet,
  • Anahtar kelimeler

Gibi geliştirmeler ile birlikte bir web sitesinin düzenleme duyabileceği her kısım için oluşturulan bu paketler; iş bittiğinde web sitesinin gelişimini gözler önüne sermek için ayarlanmış bir paket içeriğidir.

Seo Paketleri Fiyatları

seo-paketleri-fiyatlari

SEO paketlerinin fiyatları içerdiği gelişimlere göre değişim gösterebilmektedir. Oldukça çeşitli olan bu paketler; sitenin güvenirliğini artırarak, dijital ortamda daha yüksek performans göstermek amacı ile tasarlanmıştır. Bu yüzden firmadan firmaya fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Genel bir rakam vermek gerekir ise de; yani Seo paketleri  fiyatları ne kadar sorusuna verilen cevaplar şöyledir: Piyasa fiyatları, kolay kelimeler için alınan aylık SEO ücreti 400 – 500 Türk Lirası civarında iken; zor kelimeler için alınan SEO ücreti de 1500 – 3000 Türk Lirası gibi bir fiyat arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Seo Abisinde ise fiyatlar piyasanın çok altında olup karışık etkili  Seo paketleri fiyatları 40 Türk lirasından başlamaktadır.   Fakat elbette bir fiyat verilmeden önce, web sitesinin SEO analizi mutlaka yapılmalı ve ona göre bir fiyat belirlenmelidir.

Seo Paketleri Neden Alınmalıdır?

Günümüzde neredeyse çoğu birbirinin aynı olan ve özgünlükten yoksun siteler yerine, ürün ve hizmet kalitesi ile birlikte aynı zamanda web sitesinin özgünlüğü de tercih edilme sebepleri arasındadır.

Bir web sitesinin, arama motorunda olabildiğince üst sıralara çıkabilmesi ve daha fazla görüntülenebilir olması sitenin kalitesini ön plana çıkaran unsurlardandır. Bu da bir web sitesinin dijital ortamda başarılı olabilmesinin yegane yolu olarak SEO hizmetini hedef göstermektedir. Seo paketleri firmaların veya yöneticilerin özgün bir web sitesi oluşturma hayallerini gerçekleştirerek, arama motoru sıralamalarında üst sıralara tırmanmasına yardımcı olabilmektedir.

Arama motorlarında üst sıralara taşınan web sitelerinin ziyaretçi alma oranı diğer web sitelere göre daha az olduğu için SEO paketleri bu anlamda adeta yeni bir site yaratma gücünü göstererek, sitenin hizmet ve ürün satışlarının yükselmesini ve daha fazla ziyaretçi kazanmasını sağlamaktadır. Bu yüzden, web sitesinin özgün tarzda olması yapılan SEO analizine bağlı olarak geliştirilebilmektedir. Birçok çeşidi bulunan ve her bütçeye uyan SEO paketleri ile dijital yükselme için mutlaka hizmet alınmalıdır.

 

 

Yorum yaz

Görüşleriniz bizim için önemlidir.