Backlink nedir? Backlink paketleri ve Backlink çeşitleri!

SEO, her web sitesi için olmazsa olmaz bir düzenleme optimizasyonudur. Bir web sitesinin, arama motoru sıralamalarında ilk sıralara ulaşması için yapılan analiz ve müşterinin isteklerine göre şekillenen arama motoru optimizasyonu, özgün bir web sitesi oluşturmanın en önemli adımıdır. SEO’nun içinde web sitesini geliştirmek için birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerden biri de backlink’tir. Backlink nedir? Backlink paketleri, çeşitleri ve fiyatları..

Backlink Nedir?

Backlink, bir web sitesinin aldığı trafiği artırmak için dikkat edilmesi gereken ve SEO içerisindeki en önemli sıralama etmenlerinden biridir. Sıralama etmenleri içerisinde backlink etmeninin önemi; Google tarafından 2016 yılında yapılan bir açıklama içeriğinde özel olarak belirtilmiştir. Genel olarak backlink, bir web sitesi sayfası için alınan ücretli veya ücretsiz olan bağlantılar olarak belirtilmiştir.

Bu bağlantıların yarar gösterebilmesi için hem kaliteli hem de kalıcı olması gerekir. Arama motorları sürekli kendini yenilenen ve geliştiren bir oluşum olduğu için de çoğu sıralama kriteri de bu oluşumun yenilenmesine eş olarak değişebilmektedir. Bu nedenle alınan backlinkin kalıcı ve ciddi anlamda kaliteli olması, bir web sitesinin sıralamalarda en üst sırada yer almasını sağlayabilmektedir.

Backlink Çeşitleri

backlink-paketleri
backlink-paketleri

Backlink, içeriğinde birçok çeşit barındırmaktadır.

Backlink çeşitleri aşağıda sıralanmıştır:

  • Sosyal imleme backlink
  • Endeks backlink
  • Blog backlink
  • Dmoz backlink
  • Profil backlink
  • Forum tanıtımı backlink
  • EDU – GOV backlink
  • Footer link çıkışı backlink

Yukarıda verilen backlink çeşitlerinden, SEO analizi yapılır iken; sitenize en uygun olanı seçebilir ve arama motorlarında sitenin daha kaliteli bir hizmet ve ürün sunarak üst sıralara taşınmasını sağlayabilir ve ziyaretçi alım gücünü arttırabilirsiniz.

Backlink Paketleri

Backlink’in arama motorlarında sıralamayı yükseltmek için en önemli faktör olduğunu dile getirmişti. Bazı ajanslar veya sitelerde ise backlink almak için oluşturulmuş özel paketler bulunmaktadır. Bu paketler, web sitelerinin genel olarak ihtiyacı ve bütçesine göre ayarlanmış olup fiyatları da içeriğe göre değişiklik göstermektedir. 2021 Backlink paketleri, genel olarak SEO paketlerinin satıldığı siteler veya çeşitli ajanslarda bulunabilmektedir.

Backlink Paketleri Fiyatları

Backlink fiyatları, siteden siteye ve ajanstan ajansa göre değişebilmektedir. Ayrıca en önemli faktör olan ise alınacak olan paketin içeriğidir. Eğer siteniz için bir backlink paketi alacaksanız doğal backlink kaynaklarından almalısınız. Doğal backlink almak, faydalı olmakla birlikte web sitenizin arama motorunda üst sıralara taşınmasına yardım edecektir.

Web siteniz için bir backlink paketi almak isterseniz eğer, sitenizin ihtiyacı olan backlink çeşitlerinden birini seçmeniz fayda sağlayacaktır. Backlink paket fiyatları; 60 Türk Lirası ile 1300 Türk Lirası arasında değişebilmektedir. Aynı şekilde paketin içeriği de backlink paketi fiyatlarını belirlemektedir.

Bu nedenle backlink satın alma işlemi gerçekleştirilir iken mutlaka SEO konusunda uzman birilerinden yardım almakta fayda vardır. Ayrıca, sitenizin SEO analizi yapılırken de backlink konusunda eksiğini öğrenmeniz ve hangi çeşidin site için daha uygun olduğunu belirlemeniz, sitenin genel anlamda gelişimi ve alım gücü için oldukça fazla yarar sağlayacaktır.

Yorum yaz

Görüşleriniz bizim için önemlidir.